12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Bota

Johnson hedh poshtë akuzat se Britania po bllokon eksportin e vaksinave

Kryeministri britanik Boris Johnson hodhi poshtë akuzat nga Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel se Britania ka ndaluar eksportin e vaksinave kundër COVID-19.

Ai theksoi se qeveria e tij është kundër nacionalizmit me vaksinat.

“Unë do të doja të korrigjoja deklaratën nga Presidenti i Këshillit Evropian që Mbretëria e Bashkuar ka bllokuar eksportet e vaksinave. Unë jam i qartë se ne nuk kemi ndaluar eksportin e ndonjë vaksine kundër COVID-19 ose përbërësve të vaksinës. Kjo pandemi na ka vendosur të gjithëve në të njëjtën anë në betejën për shëndetin global. Ne jemi kundër nacionalizmit të vaksinave”, u shpreh Boris Johnson.

Related posts

Zëdhënësi i Clinton: Gjendja e tij është përmirësuar, pritet të lirohet sot nga spitali

Admin

Çmimi i UNESCO-s për Arsimimin e Vajzave dhe Grave 2021, mbështetje për një rol unik të tyre

Admin

Gazpromi rus po e thellon krizën energjetike në Evropë

Admin

Policia australiane ka konfiskuar ngarkesën më të madhe ndonjëherë të heroinës, me vlerë prej 104 milionë dollarë

Admin

Olaf Scholz mund të jetë kancelari i ardhshëm i Gjermanisë

Admin

Ende nuk dihet nëse deputeti Sir David Amess kishte qenë në cak nga sulmuesi – autoritetet janë duke e hetuar rastin

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com