30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Teknologji

Jo vetëm filma dhe seriale, Netflix do të sjellë një tjetër formë argëtimi

Bloomberg thotë se kompania nuk do të bëjë një platformë të veçantë për lojërat e saj të ardhshme, por në vend të kësaj do t’i bëjë ato të disponueshme krahas shfaqjeve dhe filmave të saj në kategorinë e tyre.

Netflix nuk do të jetë një platformë vetëm me filma dhe seriale, por do t’ju ofrojë edhe video-lojëra, transmeton lajmi.net.

Sipas Bloomberg, kompania ka punësuar Mike Verdu, një ish ekzekutues i Oculus dhe EA, si nënkryetar i zhvillimit të lojërave.

Kompania thuhet se do të ndërtojë ekipin e saj të lojrave në muajt e ardhshëm për të qenë në gjendje të fillojë të ofrojë lojëra për transmetim brenda vitit të ardhshëm.

Bloomberg thotë se kompania nuk do të bëjë një platformë të veçantë për lojërat e saj të ardhshme, por në vend të kësaj do t’i bëjë ato të disponueshme krahas shfaqjeve dhe filmave të saj në kategorinë e tyre.

Gjithashtu, gjigandi i transmetimit thuhet se nuk ka plane për një tarifë shtesë për qasjen në lojëra, megjithëse është e paqartë nëse përmbajtja shtesë do të çojë në një rritje të çmimeve në të ardhmen.

Related posts

NASA zgjedh SpaceX për mision në Evropë

Admin

Revolucion në video-lojën Football Manager

Admin

Google po bën një ndryshim të rëndësishëm në rezultatet e kërkimit

Admin

Kjo është gruaja e parë në histori që do t’i komentojë ndeshjet e video-lojës së FIFA 2022

Admin

Një veturë e licencuar Ferrari ka mbërritur në lojën Fortnite

Admin

Snapchat regjistroi rritjen më të lartë, tani ka 293 milionë përdorues

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More