15.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Jese: Mbappe e do transferimin te Real Madridi

Ish sulmuesi i PSG-së, Jese Rodriguez ka konfirmuar se sulmuesi Kylian Mbappe dëshiron rinovimin e kontratës.

Francezit i skadon kontrata në qershorin e vitit 2022 dhe është i lidhur me largimin qysh në verën e ardhshme.

Jese ka zbuluar se Mbappe dëshiron kalimin te “Los Blancos” dhe beson se një ditë ky transferim do ndodh.

“Mbappe do donte të transferohej te Real Madridi, idoli i tij gjithmonë ka qenë Cristiano”.

“Ai e do Real Madridin dhe jam i sigurt se një ditë do luajë aty”, tha ai.

Ndërkohë, Jese Rodriguez në muajin e kaluar iu bashkua Las Palmas.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com