12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Showbiz

Jay-Z shet kompaninë “Tidal” për 350 milionë dollarë

Jay Z mbylli marrëveshjen për “Tidal”.

Përfundimi 6-vjeçar i shërbimit të transmetimit të Tidal të Jay-Z është i plotë, ai sapo nënshkroi marrëveshjen për të shitur shumicën e kompanisë në Square për 350 milionë dollar, një kthim mjaft i mirë i investimit të tij fillestar, shkruan TMZ.

Square, kompania e shërbimeve financiare në pronësi të shokut të Jay, Jack Dorsey, tani është vendosur në platformën e muzikës.

Jack kishte njoftuar në mars se ai kishte në plan të hiqte Tidal nga duart e Jay, por burime të njohura i thonë TMZ se ata e mbyllën marrëveshjen të premten në mëngjes.

Mos harroni, Jay-Z nisi Tidal më 2015 për 56 milionë dollarë në një partneritet me disa artistë, përfshirë Beyonce, Rihanna, Kanye West, Madonna, Alicia Keys, Calvin Harris, Chris Martin dhe të tjerë.

Për 350 milionë dollar, Square merr pronësinë 80% të Tidal, së bashku me marrëveshjet e licencimit me labelet kryesore të albumeve dhe të gjithë artistët / pronarët do të qëndrojnë gjithashtu me kompaninë.

Thuhet që CEO i Jay dhe Roc Nation Desiree Perez, i cili ndihmoi në ndërmjetësimin e marrëveshjes, do të qëndrojë në bord për të ndihmuar drejtimin e Tidal.

Gjatë vitit të kaluar ne kemi parë Jay dhe Jack të rrinin bashkë disa here, ndonjëherë duke pirë verë së bashku në Hamptons  dhe tani ne e dimë se çfarë po diskutojnë.

Ai më parë kishte shitur 33% të saj në Sprint më 2017 për një shumë të pazbuluar. 

Related posts

Dua Lipa shfaqet e veshur me shumë stil teksa shijon një mbrëmje argëtuese me miqtë

Admin

Këngëtarët që votuan në zgjedhjet lokale

Admin

Xhensila Myrtezaj me rrëfim personal, derisa u bën thirrje femrave për kontrolle në muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit

Admin

“Çfarë thonë sondazhet”, Ana Kabashi mahnit me dukjen në pozat e reja

Admin

Stresi publikon projektin e ri “A t’ka marr malli”

Admin

Dita e zgjedhjeve, si u dukën bashkëshortet e politikanëve gjatë votimit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com