39.8 C
Skopje, NM
29/07/2021
DailyNews.mk
Maqedoni TOP LAJM

Ivanov: Duhet patjetër të gjejmë zgjidhje me Maqedoninë e Veriut

Sofje, 21 korrik -Në fjalimin e tij në hapjen e seancës së 46 të Kuvendit Popullor në Bullgari, lideri i “Bullgarisë Demokratike”, Hristo Ivanov, tha se duhet patjetër të gjendet zgjidhje me Republikën e Maqedonisë së Veriut, informon Zhurnal.

Sipas Ivanov, Bullgaria duhet të tregojë më tepër guxim dhe të gjejë zgjidhje për problemin me RMV-në në Parlamentin e ri. E vërteta, sipas Ivanov, duhet të mbrohet, por gjithashtu duhet edhe të gjendet mënyrë së bashku të bëhemi anëtarë në familjen evropiane, sepse siç tha, ky është dhe qëllimi strategjik i Bullgarisë.

Në fjalimin e tij para kuvendit kombëtar, Ivanov gjithashtu theksoi se prioritetet e tyre do të jenë menaxhimi me valën e katërt të re nga Covid dhe luftimi i saj.//Zhurnal.mk

Related posts

Milikije Halimi i jep fund problemit disa dekadash të ujit, Haraçina me uji pa ndërprerje

Admin

RMV/ Për herë të parë, sulmi ndaj mjekëve barazohet me sulmin ndaj personave zyrtarë

Admin

Lëvizja Besa zgjedhë strukturat e saj në Novosellë të Bogovinës, lëvizja po ritet

Admin

Mbeturinat dhe uji i pijshëm problem në komunën e Tearcës

Admin

Bashkia e Shkupit të premten me spërkatje kundër mushkonjave

Admin

VMRO: MPB nuk është funksionale, letërnjoftime nuk ka më shumë se 20 ditë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More