18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Bota

Ishte sa një ‘kalë i vogël’: Veterineri australian kërkon ndalimin e racave të qenve vrasës pasi dy gra u ‘copëtuan’ nga një pitbull gjigant

Një veteriner i Sidneit po lutet për ndalimin e racave të qenve vrasës pasi dy gra u copëtuan nga një pitbull gjigant amerikan, që thuhet se është madhësia e një “kali të vogël”.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, fqinjët e dëshpëruar rrahën qenin e egër me një shufër hekuri dhe e goditën me thikë për të ndaluar sulmin e tërbuar ndaj pronares së tij femër në një shtëpi rurale në jug të Sidneit.

Pronarja 54-vjeçare e qenit u gjet me plagë të rënda të kafshimit kur ekipet e ambulancës mbërritën në shtëpinë e saj në Pheasants Nest në rajonin Macarthur të premten në mëngjes.

Vajza e gruas dhe dy fqinjët nxituan për të ndihmuar gruan që ishte shqyer nga qeni, por qeni më pas iu kthye atyre, duke e sulmuar gruan e dytë dhe një burrë që përpiqej t’i shpëtonte.

Shërbimet e urgjencës gjetën dy gra të plagosura rëndë në shtëpi, ndërsa burri shpëtoi me lëndime të lehta.

“Është një qen kaq i madh”, ka thënë fqinji Rosel Szumski për Daily Mail Australia. “Ata nuk duhet ta kishin atë qen fare”.

Sulmi të premten vjen vetëm dy muaj pas një sulmi vdekjeprurës në Central Coast në korrik kur një foshnjë pesë javëshe u sulmua për vdekje nga një pitbull tjetër.

Related posts

SHBA teston me sukses armën hipersonike Raytheon – e aftë për shpejtësi më të madhe se pesëfishi i zërit

Admin

Mundësi dhe  siguri për investitorët

Admin

Ata që janë vaksinuar me Moderna mund të mos kenë nevojë të marrin një dozë të tretë!

Admin

Prishet ashensori, mbi 30 minatorë të bllokuar kanadezë bënë një “ngjitje vertikale” që zgjati rreth 10 orë

Admin

Shqiptari akuzohet për vrasjen e një mësueseje të shkollës fillore në Londër – tregohet kush është ai dhe detajet se si ndodhi vrasja e saj

Admin

Iniciativa e zhvillimit global, një qasje e re për të ardhmen globale

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com