19.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Ish lojtari i Kombëtares së Gjermanisë, Mesut Ozil, po kalon një periudhë të keqe tek Arsenal.

Skuadra angleze nuk po llogarit më në Ozil, klubi këtë e vërtetoi duke mos llogaritur në të për Ligën e Evropës.

‘Gunners’ duan largimin e tij me të gjitha forcat, kontrata e të cilit skadon verën e ardhshme.

Negociatat për t’i dhënë fund bashkëpunimit kanë filluar prej javësh, por për momentin gjërat nuk po shkojnë sipas planit të Arsenalit.

Ozil fillon 350 mijë funte në javë, dhe dëshiron që Arsenal t’ia paguajë shumën e plotë të kontratës prej 13 milionë euro, si mundësi e vetme për t’u larguar para kohe.

Arsenal nuk pajtohet me një gjë të tillë.

Negociatat do të vazhdojnë, por sipas medieve në Angli, një marrëveshje e tillë vështirë të arrihet.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com