33.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Isa Mustafa: Haki Rugova u arrestua për këtë arsye

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa e ka komentuar arrestimin e djeshëm të nënkryetarit të LDK-së, Haki Rugova.

I pari i LDK-së, thotë se dyshojnë që arrestimi i Rugovës është bërë për nacionalizëm dhe irredentizëm.

“Tani për tani dyshojmë se është arrestuar për nacionalizëm dhe irredentizëm!”, tha Mustafa.

“Nuk kemi asnjë informatë relevante. Po presim të përfundojë procesi. Por ajo çfarë kanë dhënë deri më tani si arsyetim ngjanë në “nacionalizëm dhe irredentizëm”. Kur të përfundojë procesi dalim me vlerësimet tona”, ka thënë Mustafa për kallxo.com.

Haki Rugova dhe dy bashkëpunëtor të tij të Komunës së Istogut janë arrestuar mbrëmë nga Policia e Kosovës me urdhër të Prokurorisë.

Rugova dyshohet për konflikt të interesit dhe falsifikim të dokumentit si dhe keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Related posts

Osmani për aksidentin në Kroaci: Lajm tragjik e i rëndë për vendin tonë

Admin

Tragjedia në Kroaci, reagon Kurti: Lutemi për sa më pak viktima, jemi pranë familjarëve

Admin

Konjufca pas aksidentit në Kroaci: Lutemi të ketë sa më pak viktima

Admin

Kryeministri kroat, Plenkoviq konfirmon vdekjen e 10 personave në aksidentin tragjik: Jemi me Kosovën në këtë ditë të trishtuar

Admin

Pas aksidentit tragjik, ministri kroat Radman telefonon ministren Gërvalla

Admin

Aksidenti tragjik në Kroaci, Pacolli u shpreh ngushëllime familjarëve të të vdekurve

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More