18.5 C
Los Angeles
November 29, 2021
DailyNews – MK
Teknologji

iPhone X me port USB-C shitet për 86,001 dollarë

Për vite me radhë, pronarët e iPhone kanë shpresuar për një port USB-C për të zëvendësuar portin e pronarit Lightning të Apple të integruar në pjesën e poshtme të pajisjeve të tyre.

Dhe “i lodhur” nga pritja e Apple, një fans i mori gjërat në duart e tij, duke krijuar atë që ai thotë se është iPhone-i i parë USB-C në botë përpara se ta shiste për një shumë parash.

Studenti zviceran i robotikës Ken Pilloner është njeriu pas një iPhone X të riparuar, të cilin ai e nxori në ankand në eBay për 86,001 dollarë të enjten, ndoshta duke treguar kërkesën e lartë për këtë veçori.

Duke zbuluar pse ai donte një iPhone me USB Type-C, Pilloner tha në një postim në blog, “Motivimet pas projektit janë të thjeshta. Unë dua vetëm një iPhone me USB Type-C në të. Pse? Për shkak se gjithçka që zotëroj ka USB Type-C, kështu që do të ishte shumë e bukur të konvertoje edhe një iPhone. Keni një karikues dhe një kabllo për të karikuar gjithçka”.

Related posts

Të gjithë përdoruesit që duan të kenë qasje ekskluzive në “story” të caktuara, duhet të jenë parapagues të Instagram

admin

Twitter po ndërton një ekip për kriptovaluta – synimi kryesor është “rrjet social të decentralizuar”

admin

Apple do t’ju njoftojë se iPhone juaj është hakuar – ja se si

admin