18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Sport

Interi synon transferimin e Raspadorit në janar, por do ta lë në huazim te Sassuolo

Giacomo Raspadori është njëri nga sulmuesit e rinj më të vlerësuar në futbollin italian.

Sulmuesi italian është duke kaluar formë shumë të mirë me Sassuolon dhe së fundmi ka marrë ftesë edhe nga Kombëtarja A e Italisë, ku shënoi gol.

21-vjeçari falë paraqitjeve të mira është bërë shënjestër e skuadrave të mëdha si Inter dhe Juventus.

Por kampioni në fuqi i Italisë, është favorit për t’i siguruar shërbimet e lojtarit, pasi vet Raspadori e ka pranuar se ka qenë gjithmonë tifozë i Interit.

“Do të isha një gënjeshtar nëse do të thosha se nuk jam i kënaqur nga interesimi i Interit. Por ekziston koha e duhur për çdo ambicie”, ka thënë sulmuesi i talentuar rreth interesimit të Interit.

Sipas raportimeve të sotme në të përditshmen italiane Tuttosport, Neroazzurët duan transferimin e lojtarit në janar të vitit të ardhshëm.

Por edhe nëse do ta transferojnë, Inter është gati ta lë Raspadorin në huazim te Sassuolo deri në përfundim të sezonit. Klubi gjelbër e zi është gati ta lejoj talentin e saj të largohet për një shumë rreth 35 milionë euro.

Related posts

Ish futbollisti i Bayer Leverusen, Besiktas dhe Fenerbahce, vret një person dhe plagosë katër të tjerë

Admin

Suedia publikon listën për ndeshjen me Kosovën, rikthehet Zlatan Ibrahimovic

Admin

Sot kthehet Liga e Kampionëve, tetë ndeshje në orar – spikat takimi Man City-PSG

Admin

Anelka: Mbappe duhet të jetë numri një te PSG, Messi duhet të ndryshojë dhe t’i shërbejë atij

Admin

Barcelona, Juventusi dhe Real Madridi marrin fitoren e parë për Superligën Evropiane – UEFA heq paditën për komplot kundër tyre

Admin

Benzema dhe Osimhen, sulmuesit më efektivë të shtatorit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com