18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Sport

Interi ndalet me barazim nga Sampdoria

Interi ka barazuar në udhëtim te Sampdoria me rezultat 2-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë në Serie A.

Ekipi i drejtuar nga Simone Inzaghit nuk ka arritur të mbajë epërsinë në dy raste dhe u desh të kënaqej me një pikë nga udhëtimi i tyre të Sampdoria.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë thuajse të barabartë, por me Interin për një nuancë më të i mirë duke shënuar dy gola, kundrejt një të vendasve.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 18-të dhe ishte Federico Dimarco, i cili shënoi një supergol nga gjuajtja e lirë për epërsinë 0-1.

Vendasit arritën të kthehen në lojë në minutën e 34-të duke barazuar 1-1 me anë të Maya Yoshida, por Interi shkoi në pushim me epërsi 2-1 falë golit të Lautaro Martinez (44’) pas asistimit të Nicolo Barellas.

Në pjesën e dytë, të dyja skuadrat luajtën hapur dhe krijuan raste, por vetëm vendasit arritën ta gjejnë golin dhe të marrin një pikë.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 47-të me anë të Tommaso Augello, i cili shënoi për 2-2 dhe përkundër shumë rasteve nga të dyja skuadrat ky doli të ishte rezultati përfundimtar.

Pas këtij barazimi, Interi e sheh veten në pozitën e dytë me 7 pikë, ndërsa Sampdoria zë vendin e 13-të me dy pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Nerazzurrët luajnë në shtëpi ndaj Bolognas, ndërsa Sampdoria udhëton te Empoli. 

Related posts

Ish futbollisti i Bayer Leverusen, Besiktas dhe Fenerbahce, vret një person dhe plagosë katër të tjerë

Admin

Suedia publikon listën për ndeshjen me Kosovën, rikthehet Zlatan Ibrahimovic

Admin

Sot kthehet Liga e Kampionëve, tetë ndeshje në orar – spikat takimi Man City-PSG

Admin

Anelka: Mbappe duhet të jetë numri një te PSG, Messi duhet të ndryshojë dhe t’i shërbejë atij

Admin

Barcelona, Juventusi dhe Real Madridi marrin fitoren e parë për Superligën Evropiane – UEFA heq paditën për komplot kundër tyre

Admin

Benzema dhe Osimhen, sulmuesit më efektivë të shtatorit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com