15.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Inter shpreson që Icardi të rikthehet në Seria A

Sulmuesi i PSG-së, Mauro Icardi mund të rikthehet në Seria A, lëvizje që do t’i ndihmonte financiarisht ish skuadrës së tij, Interit.

Sipas Tuttosport, Juventus vazhdon të këtë interesimin për sulmuesin, me Roma dhe Napolin që gjithashtu interesohen.

Gazeta italiane zbulon se drejtori sportiv i Interit, Beppe Marotta ka vendosur klauzolë në marrëveshjen e Icardit me PSG-në që mund të aktivizohet këtë vit.

Nëse lojtari rikthehet në Seria A, bonusi është 15 milionë euro dhe për këtë arsye Marotta nuk do ta këtë problem kalimin e Icardit te Juventus.

Pos skuadrave italiane, interesim për argjentinasin kanë shprehur edhe top klubet angleze.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com