20.3 C
Los Angeles
December 6, 2021
DailyNews – MK
Sport

Inter – Shakhtar, formacionet e mundshme

Interi dhe Shakhtar Donetsk do të luajnë mes vete në ndeshjen e pestë të Grupit D në në Ligën e Kampionëve 2021/22.

Nerazzurrët janë nikoqir të ukrainaseve në ndeshjen e cila pritet të zhvillohet në Giuseppe Meazza me fillim nga ora 18:45.

Ekipi i Simone Inzaghit vjen në këtë ndeshje me një seri pozitive në përgjithësi, plus me dy fitore në dy ndeshjet e fundit në Ligën e Kampionëve dhe shpreson në fitoren e radhës për qenë më afër kualifikimin tutje.

Në anën tjetër, mysafirët ukrainas kanë gjasa thuajse minimale, mos thënë të pa-munduara për t’u kualifikuar tutje, por pritet të synojnë befasinë në ndeshjen e sotme.

Trajnerët e të dyja skuadrave pritet të startojnë me formacionet më të mira të mundshme, ku te vendasit nga minuta e parë luajnë Nicolo Barella dhe Lautaro Martinez.

Formacionet e mundshme

InterHandanovic; Skriniar, Ranocchia, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Lautaro, Dzeko; 

ShakhtarTrubin; Dodo, Santos, Matvienko, Ismaily; Maycon, Stepanenko; Tete, Pedrinho, Solomon; Fernando 

Related posts

Dani Alves takohet me drejtuesit e Barcelonës, pritet të ndodh rikthimi befasues i brazilianit

admin

Mason Mount relishing Chelsea selection battle after summer spending as he hails ‘world-class’ Hakim Ziyech

Lea Musliju

Griezmann ‘sulmon’ gjyqtarin kryesor pas humbjes së Atletico Madrid ndaj Liverpoolit

admin