15.8 C
Skopje, NM
13/06/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Inter dhe Cagliari afër marrëveshjes për Nainggolan

Inter dhe Cagliari janë duke biseduar për rikthimin e mundshëm të Radja Nainggolan në Sardenja.

Sipas La Gazzetta dello Sport, ‘Zikaltërit’ kanë ulur deri në 10 milionë euro çmimin, me trajnerin e Cagliarit, Eusebio Di Francesco, që po shtyn drejt arritjes së një marrëveshje.

Antonio Conte nuk kishte përfshirë belgun në skuadër në ndeshjen e zhvilluar në mesjavë në udhëtim te Benevento.

Cagliari dëshiron të ri-nënshkruajë me lojtarin, duke huazuar fillimisht dhe pastaj të finalizojë transferimin e përhershëm, me palët që duken të gatshme të arrijnë një marrëveshje.

Këtë afat kalimtar, Cagliri ka transferuar nga Inter dhe mbrojtësin Diego Godin.

Related posts

Fabregas në përkrahje të Enrique: Edhe në Euro 2008 Spanja nuk ftoi lojtarë të rëndësishëm, pastaj e dimë çfarë ndodhi

Lea Musliju

ZYRTARE: Mostovoy rezulton pozitiv me COVID-19, Russia e zëvendëson me Yevgenyev në “Euro 2020”

Lea Musliju

Stadiumet nikoqire të “Euro 2020”

Lea Musliju

Ronaldo për “Euro 2020”: Nuk premtoj asgjë, por jemi këtu për të fituar

Lea Musliju

Turqia – Italia, formacionet e mundshme

Lea Musliju

Mancini: Jam optimist dhe i sigurt, më vjen keq për Sensin dhe Pellegrinin

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More