2.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Infermierja shqiptare vdes nga COVID-19

Koronavirusi i merr jetën infermieres shqiptare.

Një tjetër viktimë e Covid regjistrohet nga radhët e bluzave të bardha në Shqipëri.

59-vjeçarja, Nurie Bace ka humbur jetën nga Covid. Lajmin e trishtë e bën të ditur Urdhri i Infermierëve të Shqipërisë.

“Një tjetër infermier u largua nga armata e UISH! Me hidhërim njoftojmë ndarjen nga jeta të infermieres nga Lushnja , Zj.Nurie Bace, 59 vjeç, e prekur nga Covid-19. Dashuria për profesionin , shërbimi me profesionalizëm, virtyte që e shoqëruan në çdo çast të punës së saj me pacientet Në emër të Urdhrit të Infermierit të Shqipërisë iu shprehim ngushëllime të sinqerta familjarëve dhe kolegëve”, thuhet në njoftimin për median.

Disa ditë më parë si pasojë e Covid humbi jetën mjeku i njohur Geron Husi, i cili po kurohej në Turqi.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com