8.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Bota

India me shifra alarmante të vdekjeve nga Kovid-19

India ka arritur shifra alarmante të humbjes së jetëve nga koronavirusi.

Mbi 200,000 pacientë kanë humbur jetën nga Covid-19.

Sistemi shëndetësor në Indi është në kolaps, ndërsa numri real i viktimave dyshohet të jetë më i lartë.

Spitalet po përballen me mungesë oksigjeni si edhe mungesë të shtretërve për pacientët , të cilët janë vendosur edhe në parkingje makinash për të marrë trajtim të kësaj sëmundje.

Ndërkohë janë raportuar të paktën 300,000 infektime në ditë gjatë javës së kaluar, ndërsa këtë të mërkurë u raportuan mbi 360, 000 raste në 24 orë.

Related posts

EMA miratoi dozën e tretë të vaksinës Moderna

Admin

Miliona doreza të papastra dhe të përdorura nga Tajlanda janë futur në SHBA si për të reja

Admin

Pamje rrëqethëse nga droni në La Palma, destinacioni i preferuar turistik shkatërrohet nga zjarri dhe hiri i llavës

Admin

Putin urdhëron masa të reja për të luftuar koronavirusin

Admin

OKB: Gazrat serrë shënuan rekord në vitin 2020

Admin

Dhjetë vjet burgim për ish-pjesëtaren gjermane të Shtetit Islamik

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com