10.8 C
Skopje, NM
15/06/2021
DailyNews.mk
Bota

India drejt katastrofës, mbi 412 mijë raste të reja dhe rekord i vdekjeve nga COVID-19

India njoftoi për 412,262 raste të reja me Covid-19 të Enjten, një rekord i ri një-ditor, sipas një numri të CNN të përpiluar nga shifrat e lëshuara nga Ministria Indiane e Shëndetësisë.

Deri më tani, autoritetet kanë identifikuar 21,077,410 raste të koronavirusit.

Vendi raportoi gjithashtu 3,980 vdekje të lidhura me Covid-19 të Enjten, një tjetër rekord i ri një-ditor.

Ishte dita e nëntë radhazi që numri i viktimave të identifikuara në një periudhë 24-orëshe kaloi 3,000.

Deri më sot, 230,168 të cilët kanë marrë virusin në Indi kanë vdekur.

India është në mes të një vale të rëndë të dytë të rasteve. Në 30 ditët e kaluara, vendi ka regjistruar 8.3 milion raste. Që nga 22 prilli, më shumë se 300,000 raste janë shtuar çdo ditë. 

Related posts

Editorial/ Cilat janë rreziqet që mund të paraqiten nga Kina dhe Rusia për NATO-n

NEFAIL EMINI

Biden: Artikulli i NATO-s mbi mbrojtjen kolektive është një detyrim i shenjtë

NEFAIL EMINI

Merkel në samitin e NATO-s: Fushata propagandistike e Rusisë pjesë e agjendës sonë

NEFAIL EMINI

Takimi Biden-Erdogan pritet që të jetë i tensionuar

NEFAIL EMINI

Jens Stoltenberg: NATO duhet që t’i përgjigjet rritjes së ndikimit të Kinës

NEFAIL EMINI

Jens Stoltenberg: Rusia dhe Kina po veprojnë kundër rendit ndërkombëtar

NEFAIL EMINI

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More