30.8 C
Skopje, NM
27/07/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Incidenti në Karaçevë, Kurti shkon në zyrën e komandantit të KFOR-it

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, bashkë më ish-ministrin në detyrë të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe ish-zëvendës ministrin e Mbrotjes, Enver Dugolli, kanë vizituar komandantin e KFOR-it, Major Michele Risi.

Siç thuhet në njoftimin e Lëvizjes Vetëvendosje gjatë takimit, dy palët diskutuan për gjendjen e rëndë të krijuar në vend për shkak të pandemisë COVID-19 dhe menaxhimin e kësaj krize nga institucionet e Kosovës, si dhe për incidentin e fundit në Karaçevë, e për situatën e përgjithshme të sigurisë. Ata u pajtuan që të mirëmbajnë kontaktet e rregullta dhe të vazhdojnë komunikimin e ndërsjellët.

KFOR, ditë më parë kishte deklaruar se patrullimi i Xhandarmërisë në territorin e Kosovës ka qenë i përbashkët me njësitet e KFOR-it, kjo ka ngjallur reagime të shumta në vend.

Related posts

Kurti nderon Enver Zymberin në dhjetëvjetorin e rënies në krye të detyrës

Admin

Ekipi shqiptar në Këshillin e Sigurimit, Xhaçka: Shqipëria do përfaqësohet nga më të mirët

Admin

Kryeministri Rama nga shkolla e kopshti “Perlat” në Durrës: Ka rilindur pas tërmetit, s’ka dallim nga godinat e komunave Europiane

Admin

Ky është Sevdail Rrustemi nga Podujevë që humbi jetën në aksidentin e djeshëm

Admin

Dy udhëtarë të lënduar në Kroaci, mbeten nën kujdes intensiv

Admin

Në mesin e viktimave të aksidentit tragjik në Kroaci edhe dy gra nga komuna e Junikut

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More