23.8 C
Skopje, NM
27/07/2021
DailyNews.mk
Спорт

Иличиќ ќе игра против Наполи

Јосип Иличиќ ќе биде во тимот на Аталанта на гостувањето во Неапол потврдил тренерот Џанпјеро Гасперини.

„Јосип ќе патува со нас, не знам дали ќе го започне мечот или ќе влезе подоцна. За нас ова се сјајни вести. Иличиќ не заборавил да игра фудбал“, рекол Гасперини.

Словенецот кон крајот на јули доби дозвола да го напушти клубот додека не ги реши личните проблеми. Медиумите открија дека Иличиќ се борел со депресијата, која била предизвикана од страшните сцени што ги видел низ Бергамо за време на пандемијата на коронавирусот.

Наполи и Аталанта својот натпревар денес ќе го започнат во 15 часот.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More