33.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Sport

Icardin për Ronaldon: Juventusi dhe PSG afër marrëveshjes për shkëmbim lojtarësh

Juventusi dhe Paris Saint-Germain raportohet se janë afër marrëveshjes për të shkëmbyer lojtarë.

Skuadra italiane dëshiron të transferojë Mauro Icardin, pasi kanë nevojë të madhe për një sulmues që mund të shënojë gola.

Në anën tjetër, Paris Saint-Germain dëshiron të ketë më shumë përvojë në skuadrën e tyre dhe me lojtarët si Cristiano Ronaldo që di se si të fitojë trofe.

Sipas asaj që raporton gazetari Bolarinwa Olajide, klubi nga Ligue 1 dhe ai nga Serie A, janë të hapur për të shkëmbyer lojtarët.

Ronaldo ka bërë së fundmi një postim në Instagram, duke lënë dilema rreth të ardhmes së tij.

Në anën tjetër, Icardi e kërkon rikthimin në Serie A, pasi në të kaluarën ishte pjesë e Interit dhe kishte kulmin e karrierës. 

Related posts

“A mund të luajmë çdo javë?” – tifozët e Queens Park Rangers tallen me Unitedin

Admin

Australianet vendosin rekord botëror në not

Admin

Drilon Ibrahimi theu rekordin shtetëror edhe pse gara për të në Lojërat Olimpike përfundoi

Admin

Xhudisti shqiptar i pafat: Lëndohet në xhiron e parë, u dashtë intervenimi mjekësor

Admin

Osmani: Majlinda është Kosova, për ne mbetet kampione olimpike e përhershme

Admin

Driton Kuka shkruan me shumë emocion pas eliminimit befasues të Majlinda Kelmendit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More