21.7 C
Skopje, NM
24/06/2021
DailyNews.mk
Спорт

Ибрахимовиќ од Милан бара нов договор

Годините не му пречат на Златан Ибхаимовиќ да биде лидер на својот тим, Милан. Поранешниот репрезентативец на Шведска неодамна наполи 39 години и не размислува да се пензионира.

Ибрахимовиќ, во саботата, со два гола го реши градското дерби со Интер. Милан по четири кола со максимален број на бодови ја предводи табелата со Серија А.

Менаџерот на Ибрахимовиќ, Мино Рајола, планирал да ги отвори преговорите со клубот околу новиот договор. Рајола од Милан ќе бара нов две годишен договор за својот клиент.

Ибрахимовиќ има желба кариерата да ја заврши во дресот на Милан. Доколку се договор со клубот тоа значи дека во пензија ќе замине како 41-годишник.

Италијанските медиуми шпекулираат дека челниците на Милан, одлуката околу продолжувањето на соработката со Ибрахимовиќ, ќе ја донесат на пролет.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More