5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Ibrahimovic rrezikon dënim prej 10 ndeshjeve nëse shpallet fajtor për rastin me Lukakun

Gjatë ditës së djeshme, komisioni disiplinor i dënoi Romelu Lukakun dhe Zlatan Ibrahimovic me vetëm një ndeshje mos lojë në Coppa Italia.

Ibrahimovic u dënua për shkak të kartonit të kuq, ndërsa Lukaku kishte grumbulluar kartonët e verdhë.

Federata Italiane ka hapur një hetim për incidentin për të parë nëse veprimi i mëtejshëm është i garantuar dhe do të shikojë pamjet video, si dhe raportin e gjyqtarit.

Me ndeshjet që po zhvillohen prapa dyerve të mbyllura, mikrofonat janë në gjendje të kuptojnë se kush çfarë po thotë me më shumë qartësi.

Sipas gazetës La Stampa, Ibrahimovic do të rrezikonte një dënim më serioz – deri në 10 ndeshje mos-lojë- nëse shpallet fajtor për përdorimin e një fyerje raciste.

Të gjitha ndalesat zbatohen vetëm për Coppa Italia dhe jo Serie A.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com