20.3 C
Los Angeles
December 6, 2021
DailyNews – MK
Kronika

Ia merr vajzës pasaportën dhe ia grisë biletën e udhëtimit për në Gjermani, arrestohet i dyshuari në Podujevë

Policia e Kosovës bëri të ditur se ka ndaluar për 48 orë një person në Podujevë për privim të kundërligjshëm të lirisë.

Rasti ka ndodhur të martën në rrugën “Xhafer Meta” në Podujevë.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili përkundër dëshirës së viktimës (vajzës së tij), ia kishte marrë komplet dokumentacionin personal (pasaportën me vizë gjermane) dhe ia kishte grisur biletën kthyese”, thuhet në raport.

Me aktvendim të prokurorit kujdestar, te dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë dhe i njëjti është dërguar në qendrën e ndalimit në Prishtinë.

Related posts

Bastisje në Kavadar, arrestohet një person

admin

Gjendja e të plagosurve është stabile, pas tentim-grabitjes në një argjentari në Prizren

admin

Arrestohen dy të dyshuar në aeroportin e Prishtinës, tentuan të udhëtojnë me dokumente të falsifikuara

admin