24 C
Los Angeles
November 27, 2021
DailyNews – MK
Shqipëri

“I njëjti lajm i rremë i vjetër,’ Xhaçka përgënjeshtron artikullin e ‘The Times’ për kamp azilantësh: E trishtuar, gjithmonë e kam admiruar cilësinë e mediave britanike

Një ‘fake news’ e ka konsideruar ministrja e jashtme Olta Xhacka, lajmin e sotëm të gazetës ‘The times’, sipas së cilës ministritë përkatëse të dy vendeve po diskutojnë hapjen e një qendre azili në Shqipëri.

“I njëjti lajm i rremë i vjetër këtë herë në faqen e parë të një gazete të respektuar si ‘The Times’! Dhe meqë ra fjala unë nuk jam një “ai” por një “ajo” që gjithmonë e ka admiruar cilësinë e mediave britanike. E trishtuar.”- shkruan Xhaçka në një postim në twitter.

Related posts

Dhjetë pikat që shpjegojnë se si funksionon skema e mashtrimit të Call Centrave në Shqipëri

admin

Rama: Brenda dhjetorit, të gjitha shërbimet do të jenë online

admin

Detajet/ Si i shpëtoi aksidentit Sali Berisha, e pëson makina shoqëruese

admin