39.8 C
Skopje, NM
29/07/2021
DailyNews.mk
Kuzhina

I mbani mend gurabijat 10 lekëshe, ja si t’i bëni njëlloj si dikur

Ju ka marrë malli për “pasta sy” ose “gurabija 10 lekëshe”? Janë shumë të thjeshta, mjaftojnë pak përbërës dhe të shijojnë shumë. 

PËRBËRËSIT: 3 vezë, 4 lugë gjelle me mjaltë, 1 gotë sheqer, 4-5 lugë vaj, 4 gota miell, 1 lugëz sodë buke, 1 e verdhë veze dhe reçel për t’i lyer gurabijet sipas dëshirës.

PËRGATITJA: Në tas përziejmë miellin edhe sodën. Në një enë tjetër rrahim derisa të tretet sheqeri: vezët, mjaltin, sheqerin edhe vajin.
Bashkojmë të dy përmbajtjet edhe formojmē brumin të cilin e hapim me trashësi 0,5 cm , e ndajmë me forma, i vendosim në tavë edhe i lyejmë sipër me të verdhe veze edhe pak reçel në mes. Piqini me 180 gradë për 10-15 minuta derisa të marrin ngjyrë.

Related posts

Byrek me patatet e reja të verës

Admin

Makarona Penne me salsiçe të freskët dhe rukola

Admin

Role me mollë dhe kanellë

Admin

Tartë me pjeshka dhe boronica

Admin

Speca të shijshme në tigan

Admin

Receta e të dielës – Supë krapi mesdhetare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More