1.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Editor's Picks Rajoni

I ftohti mbërthen Greqinë, mbyllen shkollat

Moti i keq me reshje bore dhe temperatura nën ngrirje mbërthen Greqinë.

Kjo ka bërë që rajoni i Atikës të njoftojë mbylljen e shkollave në zona si Oropos, Villia, Grammatiko dhe Varnavas, dhe deri në jug, ish-Fshati Olimpik.

Guvernatori i rajonit, Giorgos Patoulis, tha se mund të mbyllen edhe më shumë shkolla.

Sipas mediave greke, aktualisht janë të hapura vetëm shkollat ​​fillore dhe kopshtet, ndërsa ditën e djeshme termometri regjistroi -17 gradë celsiusnë Follorinë dhe Kozan, në Greqinë veriperëndimore.

Një valë e tretë e të ftohtit, me dëborë dhe erëra të forta, pritet të godasë kryesisht Greqinë Jugore.

Reshjet e borës në Greqinë veriore do të jenë të kufizuara në gadishullin Halkidiki, ndërsa pjesët e tjera do të përjetojnë acar të hënën dhe të marten me temperatura nën zero.

Related posts

Greek Foreign Minister Dendias will come to Macedonia to review the implementation of the Prespa Treaty

Admin

Kuychuk message to Zaev: I hope the dialogue will continue with the new government in Bulgaria

Admin

Orce Kamchev offers 1.8m euros bail to get out of prison

Admin

New measures empty shopping malls, profit reduced by 40%

Admin

There are currently no plans for tougher measures against covid

Admin

Sekerinska: Epidemics, floods and fires reminded us of the importance of regional unity

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com