12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Hoxhaj uron udhëheqësin e ri të CDU-së për pozitën, pret bashkëpunim të mëtutjeshëm

Kandidati për kryeministër nga radhët e PDK, Enver Hoxhaj, ka uruar Armin Laschet në detyrën e tij të re, në krye të CDU-së.

Përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, Hoxhaj ka uruar përzemërsisht Laschet, për fitoren në zgjedhje.

“Ju uroj përzemërsisht Armin Laschet, për fitoren tuaj në zgjedhje. Ju uroj fat dhe të gjitha të mirat në detyrën e ardhme si kryetar i CDU-së. “, ka shkruar Hoxhaj.

Tutje, ai ka thënë bashkëpunimi midis Kosovës dhe Gjermanisë pret që të vazhdojë edhe në të ardhmen.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com