33.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Hoxha: Rezoluta me vija të kuqe e VMRO-së nuk e ndihmon vendin të ec përpara

Shkup, 17 korrik – Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Besa, njëherit dhe Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave Arjanit Hoxha beson se Rezoluta për vijat e kuqe në negociatat me Bullgarinë, e paraqitur nga VMRO-DPMNE në Parlament, nuk e ndihmon vendin të hapë negociatat me Bashkimi Evropian.

Mendoj se mënyra se si vendosen këto vija të kuqe nuk e ndihmon vendin tonë në hapjen e procesit të negociatave, pra në hapin përpara drejt BE-së. Mendoj se çdo lloj vijash të kuqe rrezikojnë pozicionin negociues të vendit tonë, ka deklaruar Hoxha në një intervistë për “Kanal 5” .

Ai theksoi se pret që pas zgjedhjeve të mbajtura në Bullgari këtë fundjavë, së shpejti do të ketë një qeveri të re dhe se do të ketë një hap përpara në negociata me ndihmën e aleatëve dhe partnerëve tanë.

Related posts

Një autobus i Kosovës është përmbysur afër Sllavonski Brod, dhjetë perona kanë humbur jetën

Admin

Në vendkalimet kufitare Tabanoc dhe Bogorodicë pritet deri 45 minuta

Admin

Promovimi i aktiviteteve verore në natyrë në Qendrën e skijimit “Kodra e Diellit”

Admin

Taksë për ruajtjen e bletëve në Maqedoni

Admin

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Admin

Në Vranjë janë vaksinuar 12 mijë shtetas të Maqedonisë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More