27.1 C
Los Angeles
August 18, 2022
DailyNews – MK
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Hoti i shkruan letër Kurzit: I dënojmë fuqishëm sulmet terroriste në Vjenë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i ka dërguar një letër kancelarit të Austrisë, Sebastian Kurz, përmes së cilës i ka dënuar sulmet terroriste që tronditën mbrëmë kryeqytetin e Austrisë, Vjenën.

‘’I dënojmë në formën më të fuqishme të mundshme sulmet terroriste në Vjenë dhe qëndrojmë të bashkuar me popullin austriak në këto momente shumë të vështira. Mendimet dhe lutjet tona janë me popullin austriak’’, ka shkruar midis tjerash Hoti.

Hoti thotë se e ka siguruar Kurzin se vendi ynë mbështet institucionet dhe popullin austriak, bashkë me komunitetin ndërkombëtar në luftë kundër terrorizmit.

Related posts

Edi Rama tregon pritshmëritë në lidhje me masat reja ndaj Covid-19

admin

Ish kryeministri kroat dënohet me tetë vjet burg për aferën “Fimi Media”

admin

Çerneva: Sofja është e vetme në kontestin me Shkupin

admin