1.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Rajoni Shqipëri

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Turizmi shqiptar po i rikthehet nivele të vitit 2019. Në vendin tonë gjatë muajit qershor kanë hyrë 604 mijë shtetas vetëm 4% më pak se në gjatë vitit normal.

Si një nga vendet me më pak kufizime në Europë shumë turistë kanë gjetur veten në vendin tonë, por turistët nga Lindja e Mesme janë ata që kanë bërë diferencën këtë vit thonë turoperatorët:

Besnik Vathi: “Kryesisht turizmi në kryeqytet përqendrohej në Pranverë dhe Vjeshtë, por kjo është vera e parë që hotelet e Tiranës janë plot. Tanimë ka njerëz që qëndrojnë, hanë dhe shëtisin nëpër Tiranë.”Sipas z.Vathi mungesa e turistëve nga Europa Perëndimore ka dëmtuar turizmin kulturor dhe aventurier në Shqipëri.

Related posts

Basha sulmon Berishën: S’ka fuqi të mbledh organet, nuk lejoj bunkerizim në PD

Admin

Një pemë në Parkun “Europa” në përkujtim të Rozmari Jorganxhi, Veliaj: Tirana di t’i nderoje figurat e saj

Admin

Kryeministri Rama vizitë zyrtare në Egjipt, pritet nga homologu Madbouly, publikon pamjet e ceremonisë së pritjes në aeroport

Admin

Plagosen 2 persona pasi makina del nga rruga në Belsh

Admin

Tiranë, mungesa e ilaçeve, një sfidë më tepër për familjet e fëmijëve me leuçemi

Admin

Arrestohen dy persona në Gjirokastër, drejtonin mjetin pa patentë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com