30.8 C
Skopje, NM
26/07/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Holding lëndohet në përgatitjet e fundit para ndeshjes, zëvendësohet nga David Luiz në formacionin startues

Rob Holding është problemi shtesë për Mikel Arteta, para ndeshjes kundër Manchester City.

Arsenal do të përballet me Manchester City sonte, me fillim nga ora 18:30.

Një orë para ndeshjes, Mikel Arteta kishte publikuar formacionin zyrtar, ku figuronte edhe Rob Holding. Megjithatë, ky i fundit pësoi lëndim në përgatitjet e fundit para ndeshjes.

Kështu, në repartin e mbrojtjes do të aktivizohet David Luiz.

Luiz formon katërshen e mbrojtjes me Gabriel, Tierney dhe Bellerin.

Mbetet të shihet se si do të funksionojë vija e fundit e mbrojtjes, në përballjen ndaj City.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More