8.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Henry zbulon cili është lojtari më i mirë, Haaland apo Mbappe?!

Legjenda e Arsenalit, Thierry Henry, ka dhënë një përgjigje mbi krahasimin e fundit që po bëjnë njerëzit midis Erling Haaland dhe Kylian Mbappe.

Henry së fundmi ka thënë se e sheh Haalandin sikurse ish-lojtarin e Manchester United, Ruud van Nistelrooy.

Madje ai pati një vlerësim të lartë për të, duke shtuar: “Mënyra se si ai i përfundon golat është e jashtëzakonshme”.

“Ai beson shumë në vetvete, e pëlqej një gjë të tillë. Duhet të jemi paksa mendjemëdhenj ndonjëherë për t’i treguar njerëzve se mund të shënoni”, ka thënë francezi.

Pra, ish-trajneri i Monacos ka dhënë përfundimisht mendimin e tij se Haalandi është një lojtar më i mirë sesa Mbappe.

“Po, ai është sikurse Van Nistelrooy, të dy duan të ‘vrasin’, të jenë në zonën e rrezikshme, ata shikojnë mbrojtësit dhe gjejnë dobësitë e tyre”, ka shtuar Henry.

Haaland është në një formë shumë të mirë këtë sezon, duke shënuar 19 gola në Bundesliga dhe 10 të tillë në Ligën e Kampionëve.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com