11.8 C
Skopje, NM
24/09/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Hendboll – Ferizaj në vazon e parë, Istogu në të dytën

Federata Evropiane e Hendbollit (EHF) ka njoftuar të hënën për zonat dhe vazot e shortit për raundin e tretë të Kupës Evropiane në konkurrencë të femrave. Në raundin e tretë do të garojnë dy skuadra kosovare, kampioni Ferizaj dhe nënkampioni Istogu.

Shorti tërhiqet të martën nga ora 11:00.

Për shkak të situatës së krijuar me koronavirus, EHF-ja ka ndarë skuadrat në dy zona, për të kufizuar udhëtimet. Skuadrat kosovare të hendbollisteve janë në zonën e dytë.

Ferizaj është në vazon e parë së bashku me PAOK (Greqi), Azeryol (Azerbajxhan), Victoria-Berestie (Bjellorusi), HZRK Grude (Bosnjë-Hercegovinë), Yalikavaksports Club (Turqi), ZORK Jagodina (Serbi), ZRK Kumanovo (Maqedoni e Veriut).

Në vazon e dytë është Istogu. Pra nuk përjashtohet mundësia që përballje të skuadrave kosovare të kemi edhe në raundin e tretë. Në raundin e dytë Istogu e eliminoi Vushtrrinë.

Në vazon e dytë të zonës së dytë pos Istogut janë edhe Galychanka Lviv (Ukrainë), Izmir BSB (Turqi), Kavallieri RS2 (Maltë), Muratpasha Belediyesi (Turqi), ORK Rudar (Mali i Zi), Bjelovar (Kroaci), Naisa Nish (Serbi).

EHF-ja nuk lejon përballjet e skuadrave nga Kosova me ato nga Serbia.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com