DailyNews.mk
Sport-al

Хауге не сака да губи време, сака трансфер во Милан

Јенс Петер Хауге побарал од челниците на својот клуб да му овозможат трансфер во Милан. Младиот крилен напаѓач ги импресионирал челниците на Милан во дуелот со Бодо Глимт. Милан победи 3:2, а Хауге постигна гол и имаше една асистенција.

Милан исто како и напаѓачот имаат желба трансферот да го реализираат до крајот на преодниот рок. Бодо Глимт немаат ништо против но бараат 4.000.000 евра како обесштетување.

„Ако останам овде неделите ќе ми бидат долги. Ќе се чувствувам дека губам време“, рекол Хауге.

Инаку, Милан саакт час поскоро да го завршта трансферот бидејќи Златан Инрахимовиќ е во изолација поради коронавирусот, а Анте Ребиќ вчера доживеа незгодна повреда на лактот поради која ќе отсуствува најмалку до 17 октомври.

Related posts

Mourinho kritikon Fernandesin: Në dy ndeshjet e fundit ai nuk ishte aty

Lea Musliju

“Euro 2020” vazhdon me dy derbi, kryesorja Çeki – Angli

Lea Musliju

Uells – Danimarkë, ndeshja tjetër e fazës 1/16 për “Euro 2020”

Lea Musliju

De Bruyne shpallet lojtari i ndeshjes Finlandë – Belgjikë

Lea Musliju

Danimarka kualifikohet tutje dhe e eliminon Rusinë nga “Euro 2020”

Lea Musliju

Zvicër, Angli, Çeki, Suedi dhe Francë kalojnë në fazën tjetër të “Euro 2020”

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More