27.1 C
Los Angeles
August 18, 2022
DailyNews – MK
Kovid-19 Përzgjedhjе nga redaktori Politika

Hasani: Ka arritur ndihmë prej 10 tonëve nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Emiratet e Bashkuara Arabe i kanë donuar Maqeodnisë së Veriut ndihmë humanitare prej 10 tonë për ballafaqimin ndaj luftës me pandeminë. Kjo ndihmë mbërriti me aeroplan mberiti si pjesë e programit të Ndihmës së Emirateve (EMIRATES AID – COVID19 GLOBAL RESPONSE).

Këtë për Agjencinë e Lajmeve ZHurnal e ka konfirmuar edhe zv/ministri i shëndetësisë, Ilir Hasani. Ai thotë se kjo ndihmë e Emirateve të Bashkuara Arabe u mirëprit shumë nga qeveria dhe populli ynë si shenjë e forcimit të miqësisë dhe bashkëpunimit midis dy vendeve.

“Me kenaqesi po ju njoftojmë se vendi ynë ka marrë ndihmë humanitare prej 10 tonë nga shteti mik i RMV, Emiratet e Bashkuara Arabe për të luftuar pandeminë e koronavirusit. Kjo ndihmë mbërriti me aeroplan mberiti si pjesë e programit të Ndihmës së Emirateve (EMIRATES AID – COVID19 GLOBAL RESPONSE). Ky vendim i Emirateve të Bashkuara Arabe u mirëprit shumë nga qeveria dhe populli ynë si shenjë e forcimit të miqësisë dhe bashkëpunimit midis dy vendeve. Njeherit dëshirojmë të shprehim falënderimet dhe mirënjohjet tona të veçanta për Princin e Kurorës së Abu Dhabit, Zëvendës Komandantin Suprem të Forcave të Armatosura të Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheik Mohammed bin Zayed Al Nahyan si dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheik Abdullah bin Zayed Al Nahyan”, ka deklaruar për Zhurnal, zv/Ministri i Shëndetësisë, Ilir Hasani.

Related posts

Zaharieva: Fushata antibullgare në Shkup nuk është ndaluar, në momente po përkeqësohet!

admin

Ekspertët: Me uljen e taksave gjyqësore, qytetarët më afër drejtësisë

admin

Radev: Nuk do të lejojmë që çështje të pazgjidhura dypalëshe të minojnë unitetin e BE-së

admin