12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Showbiz

Harry do të udhëtojë në SHBA menjëherë pas varrimit të Princit Philip

Princi Harry do të kthehet menjëherë në Amerikë, për të qenë pranë Meghan.

Princi Harry do të udhëtojë në SHBA menjëherë pas varrimit të gjyshit të tij Princ Philip, pasi ai nuk dëshiron të ndahet nga gruaja e tij shtatzënë Meghan Markle për shumë kohë, shkruan Page Six.

Duka i Sussexit nuk ka në plan të kalojë ndonjë kohë të gjatë në Mbretërinë e Bashkuar pas varrimit të Philip, të shtunën.

Gruaja e tij, e cila po pret të lindë një vajzë në fillim të verës, u ndalua ta shoqëronte atë me urdhër të mjekut.

Dhe thuhet se Harry do të shpejtojë të kthehet në Kaliforni për t’u bashkuar me Markle dhe djalin e tyre të vogël Archie.

Megjithëse nuk dihet se çfarë vize ka Harry ose nëse ai ka aplikuar për Kartonin e Gjelbër, sipas udhëzimeve aktuale, ai do të duhet të aplikojë për një Përjashtim të Interesit Kombëtar për të udhëtuar në shtëpi për varrimin, tha një avokat i lartë i imigracionit.

Sidoqoftë, ka edhe përjashtime të bëra për ata që u martuan me shtetas amerikanë.

Ai gjithashtu do të duhet t’u përmbahet rregullave të COVID kur të kthehet në SHBA. Udhëzimet aktuale thonë se të gjithë vizitorët në vend duhet të paraqesin një test negativ të marrë brenda tre ditësh nga udhëtimi.

Kjo është hera e parë që Harry është kthyer në Mbretërinë e Bashkuar që kur ai dhe Markle lanë jetën mbretërore vitin e kaluar.

Dhe do të jetë hera e parë që ai ka parë gjyshen e tij, Mbretëreshën Elizabeth II, babanë e tij Princ Charles, vëllanë Princ William, kunatën Kate Middleton dhe pjesën tjetër të familjes së tij që nga marsi i vitit të kaluar.

Markle kishte dashur dëshpërimisht të bashkohej me burrin e saj dhe bëri gjithçka që udhëtimi të realizohej, thanë burimet.

Fakti që ajo nuk është atje do të thotë që Harry duhet të përballet me të gjithë vetëm, pasi çifti bëri pretendime ‘bombë’ në lidhje me ndarjen e tyre nga familja mbretërore, tek Oprah Winfrey muajin e kaluar.

Gjatë intervistës, Harry i tha Winfrey se pavarësisht gjithçkaje ai ende ka shumë dashuri për vëllanë e tij.

Harry aktualisht është në karantinë në shtëpinë e Sussexëve, në Windsor, Frogmore Cottage, ku po jeton kushërira e tij Eugenie dhe familja e saj. Ai udhëtoi për në aeroportin Heathrow të Londrës me një fluturim të planifikuar të British Airways, i shoqëruar nga siguria të dielën.

Related posts

“Çfarë thonë sondazhet”, Ana Kabashi mahnit me dukjen në pozat e reja

Admin

Stresi publikon projektin e ri “A t’ka marr malli”

Admin

Dita e zgjedhjeve, si u dukën bashkëshortet e politikanëve gjatë votimit

Admin

Miley Cyrus falënderon për mbështetjen besnike dhe paralajmëron epokën e re të punës në letrën dedikuar fansave

Admin

Linda Halimi vazhdon të tregojë të pasmet në fotografi pas ndërhyrjes së kryer në vithe

Admin

Jeff Bezos dhe e dashura e tij shkëmbejnë puthje pasionante në mes të rrugës në New York

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com