19.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Kosovë

Haradinaj: më 11 shtator 2001 u sulmuan vlerat e demokracisë në SHBA

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar sulmet e 11 shtatorit në New York.

Haradinaj thotë se populli dhe shteti i Kosovës janë përjetë mirënjohës ndaj Amerikës për ndihmën e tyre në çdo epokë të historisë.

“Kosova kujton!

Me 11 shtator 2001 në New York u sulmuan vlerat e demokracisë, u sulmua bota e lirë.

Bashkëndjejmë me familjet që humbën të afërmit e tyre në këtë tragjedi, me kombin dhe shtetin amerikan.

Populli dhe shteti i Kosovës, janë përjetë mirënjohës ndaj Amerikës për ndihmën e tyre në çdo epokë të historisë sonë.

Ishim dhe do të jemi përherë krah Amerikës, për demokraci dhe paqe në botë”. 

Kosova kujton! Me 11 shtator 2001 në New York u sulmuan vlerat e demokracisë, u sulmua bota e lirë.Bashkëndjejmë me…

Posted by Ramush Haradinaj on Saturday, September 11, 2021

Related posts

Ish-shefi i AKI-së: Protestat e organizuara në veri janë skenar që Serbia e përdorë për 14 vjet rresht

Admin

Kurti uron Olaf Scholz: Fitorja e partisë suaj, sinjal i fuqishëm për progres politik

Admin

Rama në Prishtinë: Heqja e kufirit mes nesh alarmon më shumë Brukselin sesa Beogradin

Admin

Zyra e presidencës hedh poshtë raportimet se DASH ka hedhur kritika ndaj Osmanit për aksionin në veri

Admin

Komisioni për të pagjeturit demanton pohimet për kthimin e eshtrave të Ukshin Hotit

Admin

Valon Tolaj dorëhiqet nga pozita e drejtorit menaxhues të AKP-së

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com