30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Hapet vendkalimi i ri kufitar mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës

Shkup, 19 korrik – Është hapur vendkalimi i ri kufitar mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut. Pika kufitare Restelicë-Strazimir do të jetë vendkalimi i ri kufitar i cili do t’iu shërbejë banorëve të dy anëve të kufirit, por edhe më gjerë, përkatësisht për të gjithë banorët e dy shteteve fqinje por edhe atyre ndërkombëtare.

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla është shprehur se ky rajon kufitar gjithnjë ka kultivuar marrëdhënie të mira në mes banorëve Kosovës dhe Maqedonisë Veriore. Në ceremoninë e hapjes së këtij vendkalimi i pranishëm ishte edhe ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovki, i cili tha se hapja e këtij vend kalimi do të jetë i sigurt për çështje ekonomike apo private.

Related posts

Një autobus i Kosovës është përmbysur afër Sllavonski Brod, dhjetë perona kanë humbur jetën

Admin

Në vendkalimet kufitare Tabanoc dhe Bogorodicë pritet deri 45 minuta

Admin

Promovimi i aktiviteteve verore në natyrë në Qendrën e skijimit “Kodra e Diellit”

Admin

Taksë për ruajtjen e bletëve në Maqedoni

Admin

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Admin

Në Vranjë janë vaksinuar 12 mijë shtetas të Maqedonisë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More