39.8 C
Skopje, NM
29/07/2021
DailyNews.mk
Шоубиз

Хајди Клум блеска во фустан „Балмејн“ и високи чизми

Таа неодамна ги искритикува измамниците кои продаваа билети за нејзината традиционална забава за Ноќта на вештерките и покрај тоа што настанот беше откажан поради пандемијата на Ковид-19.

Поранешната манекенка и супермодел Хајди Клуми во понеделникот се врати на работа и веднаш потоа на својот Инстаграм сподели дел од снимањето на нов проект. „Снимање доцна вечерва во @balmain“, напиша таа во насловот на објавата.

Пред камерата, 47-годишната манекенка блеска во прекрасен лелеав фустан на француската модна куќа „Балмејн“.

Фустанот е дел од колекцијата Balmain Resort 20, а комбинацијата на свила и шифон во фустанот создава воздушеста, летачка слика. Креацијата има трендовски долги ракави спуштени под нејзините раменици.

Хајди, која во ова време обично се подготвува за својата годишна екстраваганца за Халовин или Ноќта на вештерките, минатата недела ги предупреди корисниците на социјалните мрежи дека некои луѓе продаваат билети онлајн иако забавата е откажана.

„Здраво фанови на Халовин, некој само што ми кажа за оваа измама. Оваа година нема да има забава, ќе има нешто забавно … но нема билети, јас всушност никогаш не сум продавала билети, сето тоа е измама! Немојте да купувате.“

Related posts

Марија Шарапова се сврши со британскиот милионер Александар Гилкс

Lea Musliju

Џорџ Клуни вели дека Том Круз не претерал со реакцијата за прекршување на Ковид протоколите

Lea Musliju

Џенифер Лопез со настап на Новогодишната вечер

Lea Musliju

Карди Би носи долна облека во видео за 29. роденден на сопругот Офсет

Lea Musliju

Ријана го промовира новиот производ од брендот „Фенти бјути“

Lea Musliju

Џорџ Клуни: Ова беше грозна година, но ќе излеземе посилни и подобри

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More