10.8 C
Skopje, NM
15/06/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Guti: Te Reali do ta transferoja Mbappen dhe Neymarin

Guti i madh i Real Madridit, ka thënë se ai do të nënshkruante me dyshen e PSG-së, Neymar dhe Kylian Mbappe për Los Blancos, teksa është talluar me Antoine Griezmann të Barcelonës.

Kampionët e La Ligas kanë qenë të lidhur me Mbappen që një kohë të gjatë, teksa shpresohet se një marrëveshje do të ketë në verën e vitit 2021.

Neymar, i cili në vitin 2017 nga Barcelona u transferua te PSG për një çmim rekord prej 222 milionë euro, ka qenë gjithashtu i lidhur me Madridin disa vite më parë.

“Unë do të nënshkruaja me Neymar dhe Mbappe për Real Madridin, ndërsa për Barcelonën nuk do të nënshkruaja me askënd, vetëm që Griezmann të qëndronte”, tha Guti, derisa qeshte kur po diskutonte për El Clasicon, përcjell lajmi.net.

Real Madrid dhe Barcelona takohen të shtunën në La Liga me fillim nga ora 16:00.

Related posts

Një tifoz në gjendje të rëndë, ra nga ulëset e stadiumit gjatë ndeshjes Angli – Kroaci

Lea Musliju

Kryendeshja e ditës së sotme, Spanjë – Suedi

Lea Musliju

Poloni – Sllovaki, ndeshja tjetër që zhvillohet sot

Lea Musliju

Mbyllet baras pjesa e parë mes Austrisë dhe Maqedonisë së Veriut

Lea Musliju

Pandev bëhet golashënuesi i dytë më i vjetër në histori të Kampionatit Evropian

Lea Musliju

Gabim në mbrojtje nga Austria, përfiton Pandev dhe barazon rezultatin

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More