23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Uncategorized

“Gucci” heq dorë nga zakonet

“Do të shihemi vetëm dy herë në vit” -shkruan stilisti Alessandro Michele në një postim në faqen zyrtare të “Gucci”.

Marka ikonë e veshjeve ka vendosur të bëjë ndryshime të mëdha në sfilatat e ardhshme duke filluar që nga rrallimi i tyre. Jo më 4 apo më shumë por vetëm 2 sfilata në vit do të vijnë nga “Gucci” kjo për t’ju larguar zakoneve mondane të industrisë së modës dhe për të sjellë një frymë të re.

“Unë do të braktis ritualin e lodhur të sezonaliteteve dhe shfaqjeve për të rifituar një kadencë të re” -shtoi ai duke theksuar se shumë shpejt përfaqësuesit e shtëpisë së modës do të dalin në një deklaratë për shtyp nga e hëna e ardhshme.

Related posts

South Korea designates arriving Afghans as ‘persons of special merit’

Admin

23,845 active cases with covid in Kosovo

Admin

Vucic receives invitation to attend enthronement of Metropolitan Joanikije in Montenegro

Admin

Diabetes and Covid 19: Self-care tips to manage the condition amid pandemic

Admin

Buckingham Palace garden visitors write bad reviews on TripAdvisor: ‘I feel robbed by royals’

Admin

Princess Beatrice opens up about living with dyslexia: Know all about the learning disorder

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com