20.7 C
Los Angeles
August 15, 2022
DailyNews – MK
Bota

Guatemala: Së paku 50 të vdekur nga stuhia Eta

Së paku 50 persona kanë humbur jetën gjatë rreshjeve, si dhe rrëshqitjeve të tokës të shkaktuara nga stuhia Eta, lajmëron Rheuters.

Të dhënat i prezantoi Presidenti i Guatemala-s Alejandro Giammatei pasi që stuhia ka goditur Amerikën Qëndrore.

Related posts

Kina zotohet për zgjerimin e hapjes dhe ndarjen e mundësive të zhvillimit me botën

admin

Të paktën 16 civilë ukrainas të vrarë nga sulmet e fundit ruse

admin

Facebook do të fshijë lajmet e rreme për vaksinën kundër COVID-19

admin