9.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Guardiola bllokoi huazimin e Foden te Parma

Roberto D’Aversa provoi të merrte Phil Foden te Parma në vitin 2019, por trajneri Pep Guardiola bllokoi lëvizjen.

Trajneri i Parmas ishte në kërkim të një sulmuesi të ri që do garonte me sulmin momental.

Sipas Calciomercato, Foden ishte një ndër prioritet kryesore.

Trajneri i Parmas e kishte shikuar lojtarin gjatë një ndeshje kur ishte pjesën e Anglisë U21.

Gazeta italiane raporton se Parma provoi dy herë që ta transferojë Foden atë verë, mirëpo ishte Guardiola që assesi nuk e lejoi largimin e anglezit.

Pas disa jave, ishte D’Aversa që e thirri trajnerin Guardiola, por ky i fundit sqaroi arsyen pse nuk do largohet: ‘Është lojtar i ri, por shumë i ofertë. David Silva do largohet dhe ai do jetë titullar këtë sezon’, ishte shprehur tekniku spanjoll.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com