30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Shqipëri

Grupi për PD: Vendimet në Kuvendin Kombëtar anti-statutore

“Grupi për PD” i cilëson anti-statutore vendimet që u morën të shtunën në Kuvendin Kombëtar, i cili zgjodhi Këshillin e ri Kombëtar si dhe miratoi ndryshimet në statut të propozuar nga kryedemokrati Lulzim Basha.

“Grupi për PD” thotë se në Kuvend mungoi analiza reale e arsyeve përse PD humbi në zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit si dhe marrja e kësaj përgjegjësie nga kryetari i partisë.

Për këtë grupim, shumë nga kandidatët për anëtarë të Këshillit Kombëtar u propozuan në mënyrë klienteliste, duke lënë jashtë demokratët e përkushtuar.

Related posts

Rritja ekonomike e qëndrueshme/ Kushtet e krijuara nga pandemia mund të kthehen në burim mundësish për ekonominë shqiptare, pse duhet t’i mbajmë sytë nga eksportet

Admin

Me 66 stacione/ Rama nxjerr pamjet: Ja kur do të nisë linja e madhe unazore në Tiranë

Admin

Çështja “Becchetti”/ PD nxjerr VIDEO: 447 milion euro, gjoba e Ramës për familjet shqiptare. SPAK të hetojë me përparësi

Admin

​Shqipëria rrezikohet nga “Delta”, zv.ministrja Tomini: Po presim rezultatet nga Berlini

Admin

Vaksinim i detyrueshëm për mësuesit në Shqipëri? Reagon Drejtoria e Arsimit Parauniversitar

Admin

Kryeprokurori Çela: Situata në disa prokurori të vendit është e rënduar, stoku i dosjeve mund të bëhet i papërballueshëm

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More