22.4 C
Los Angeles
November 30, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Gruaja që lindi nën urë në Prilep është 30 vjeçare dhe ka 10 fëmijë, të gjithë me partnerë të ndryshëm

Prilep, 16 nëntor – Në gjendje të mirë shëndetësore janë edhe foshnja edhe nëna e cila pardje lindi fëmijë nën një urë në Prilep, informojnë nga Spitali Gjinekologjik, përcjellë Zhurnal.

Përndryshe bëhet fjalë për një grua e pastrehë e cila ka jetuar nën urrën “Dimo Urdhëruesi” në Prilep, ku edhe ka lindur.

Natasha Jovanovska, e punësuar në spitalin e Prilepit, thotë se gruaja është në moshën 30 vjeçare ndërsa kjo ka qenë foshnja e saj e 10të me radhë, dhe që të gjithë me partnerë të ndryshëm. Ajo informon se foshnjen e parë kur e ka lindur, e kishte lënë në Bit Pazar të Shkupit, ndërsa fëmijët tjerë janë nën përkujdesje të institucioneve shtetërore.

Për këtë rast është njoftuar edhe kabineti i kryetarit të komunës së Prilepit, prej ku thonë se do të ndërmarin masa për rastin.//Zhurnal.mk

Related posts

Bilanci për 24 orët e fundit me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

admin

Fillojnë punimet për rregullimin e kanalizimit fekal në Straçincë

admin

Moti sot me vranësira dhe shi në pjesët perëndimore

admin