30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Maqedoni Përzgjedhjе nga redaktori

Greqia me kufij të mbyllur për Maqedoninë e Veriut edhe për 12 ditë të tjera

Kufijtë me Greqinë ngelen të mbyllura së paku deri më 25 tetor, pasi fqinji jugor Greqia vendosi t’i vazhdojë masat për kufijtë edhe për 12 ditë të tjera, informon Dailynews.

Për turistët dhe shtetasit e huaj për të cilët nuk ka ndalesë, është e lejuar hyrja vetëm përmes Bullgarisë, gjegjësisht përmes kufirit Promahonas dhe atë vetëm me test negativ i bërë në 72 orët e fundit.

Në vendkalimet tjera, gjegjësisht në Kakavijë dhe Kristalopigi me Shqipërinë, Evzoni me Maqedoninë, Nimfea me Bullgarinë dhe Kipi me Turqinë, hyrja në Greqi lejohet vetëm për disa kategori dhe atë me test negativ PCR./Dailynews.mk

Related posts

Një autobus i Kosovës është përmbysur afër Sllavonski Brod, dhjetë perona kanë humbur jetën

Admin

Në vendkalimet kufitare Tabanoc dhe Bogorodicë pritet deri 45 minuta

Admin

Promovimi i aktiviteteve verore në natyrë në Qendrën e skijimit “Kodra e Diellit”

Admin

Taksë për ruajtjen e bletëve në Maqedoni

Admin

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Admin

Në Vranjë janë vaksinuar 12 mijë shtetas të Maqedonisë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More