-1.2 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Greqia mbyllë 60 shkolla për shkak të situatës nga Covid

Për shkak të situatës shqetësuese nga COVID-19 autoritetet greke vendosin të mbyllin më shumë se 60 shkolla, kopshte dhe institucione të tjera të arsimimit special.

Vendimi vjen vetëm pak ditë pas nisjes së semestrit të ri. Mbyllja e shkollave dhe kopshteve shkaktoi presion të madh tek shumë prindër, të cilët shprehen të shqetësuar për arsimimin e fëmijëve dhe shëndetin e tyre mendor, njofton euronews.albania.

Në 24 orët e fundit në shtetin fqinj u raportua për 516 raste të reja me COVID-19, pjesa më e madhe e tyre në rajonin e Atikës dhe në Athinë.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com