28.5 C
Los Angeles
August 9, 2022
DailyNews – MK
Rajoni

Greqia goditet nga stuhia, rrugët e qyteteve kthehen në shtrate lumejsh

Greqia është përfshirë nga një mot ekstrem, deri tani raportohet për dëme të shumta materiale.

Në ishullin e Kretës raportohen përmbytje të mëdha dhe tetë persona në pjesën verilindore të Heraklio janë shpëtuar nga ekipi i emergjencës pasi u rrezikoheshin të merreshin përpara nga uji.

Në videot e postuara nga mediat greke shihet qartë shkalla e stuhisë ku rrugët e qyteteve janë kthyer në shtrate lumejsh.

https://www.facebook.com/watch/?v=399199004547561&t=2

Related posts

Vuçiq: E njoh mirë Bidenin, por Trump është më i mirë për Serbinë

admin

Popujt më kursimtarë në rajon, ku renditen kosovarët

admin

AAK kërkon ndërprerjen e menjëhershme të dialogut me Serbinë

admin