5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Greqia dhe Turqia ulen sërish në tryezë

Pothuajse dy muaj pas rinisjes së kontakteve eksploruese midis Greqisë dhe Turqisë, dy vendet ranë dakord të rinisin bisedimet në 16 mars në Athinë.

Qeveria greke i kishte sugjeruar diplomacisë turke që takimi i dy delegacioneve të mbahej në javën e parë të marsit. Por përfundimisht bisedimet jozyrtare mbi caktimin e zonave detare midis dy vendeve do të zhvillohen në 16 mars.

Përgjigja nga Turqia erdhi të mërkurën pasdite, përmes ambasadës turke në Athinë. Takimi i mëparshëm u zhvillua në janar 2020 në Ankara.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com