12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Greqi, shpallet gjendja e jashtëzakonshme në Patmos pas stuhisë

Një gjendje e jashtëzakonshme u shpall në ishullin Patmos të enjten pas një stuhie të dhunshme shiu që solli përmbytje dhe rrëshqitje toke në ishullin juglindor të Egjeut të hënën.

Sekretari i Përgjithshëm i Mbrojtjes Civile Vassilis Papageorgiou e mori vendimin në përgjigje të një kërkese nga komuna e Patmos.

Prandaj, ishulli do të qëndrojë në një gjendje të jashtëzakonshme për gjashtë muaj.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com